Cytat:Porównaj sobie życie przeciętnego Niemca podczas istnienia III Rzeszy, i przeciętnego Rosjanina podczas istnienia ZSRR!!! I co wybierasz?


Różnice w poziomie życia pomiędzy Wschodnią Europą a Zachodnią zaczęły się wyraźnie uwidaczniać w XVII w. Zgadnij (a może już wiesz) co było tego przyczyną?
Bo nie faszyzm i nie komunizm! Więcej. Rosyjskie chłopstwo było najbardziej zniewoloną grupą społeczną. Co do praw to równać się z nimi mogli jedynie murzyńscy niewolnicy. Normalną sprawą był wtedy handel chłopami, ich żonami i dziećmi. Sprzedawano ich nawet całymi wsiami!
Gdzie tkwi przyczyna tego stanu rzeczy? Wiesz?
Potem możemy mówić dopiero o kapitalizmie, komunizmie, faszyźmie itp.
W każdym innym przypadku spłycasz temat!
Data: 01 kwi 2005 14:16
 
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 2723

 

A ja w muzyce lubię to, że zawsze można posłuchać coś co akurat pasuje do aktualnego nastroju.
Mnie muzyka nie zmienia! To ja ją zmieniam. Inaczej doszło by do skrajności. Usłyszał bym hymn kubański - szedłbym na Amerykę, CCCP - szedłbym przeciw kapitalistom, III Rzeszy - walczyłbym za fuhrera itd.
A teraz zupełnie przewrotnie zapropomuję wam posłuchanie i obejrzenie teledysku, który dn. 14 września zdobył I miejsce za efekty specjalne. Najlepiej w opcjii full screen oczywiście. Efekt zależy też niestety od szybkości łącza! Czasem trzeba chwilę poczekać, aż się załaduje.

http://www.le-prince-bleu.com/

Ciekaw jestem czy wam się spodoba!
Data: 12 paź 2004 22:23
 
Odpowiedzi: 50
Wyświetleń 1975

- Publikowanie w wielotysięcznym nakładzie życiorysu kanclerza III Rzeszy odpowiedzialnego za rozpętanie II wojny światowej, holokaust, zbrodnie wojenne i zniszczenie wielu miast Polski i Europy, na kilka miesięcy przed 70. rocznicą prowokacji gliwickiej, bez względu na intencje wydawcy, jest prowokacją - mówi Rajmund Pollak, były radny sejmiku śląskiego.Ej "ziomek", to z pewnością też jest sterowane via nadajniki na Uralu? Przebrzydłe sługi... wrabiają pokój miłujących sąsiadów, identycznie jak w Gliwicach, któż ich obroni, skoro Adolf się wyleguje na rozżarzonym łożu?
Data: 29 sty 2009 11:43
 
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 117
Cytat:Wiadomo, że Wódz III Rzeszy, Adolf Hitler, cierpiał na kompleks związany ze swoim pochodzeniem. Kto był ojcem jego ojca Alojzego Schicklgrubera? Jan Jerzy Hiedler, Jan Nepomuk Hiedler, a może Leopold Frankenberger- bogaty Żyd z Grazu?Moim skromnym zdaniem rewizjoniści powinni uzgodnić swoje wersje.. Jedni twierdzą, że Hitler był Żydem i mordował swoich rodaków właśnie z powodu swojej narodowości, inni dowodzą, że Holocaust był mitem, zaprzeczając tym samym swoim kolegom, jeszcze inni (zwłaszcza ci polskiego pochodzenia) piszą, że komory gazowe to były de facto prysznice, i - co zadziwiające - oburzają się jednocześnie, gdy w światowej prasie pojawiają się określenia w rodzaju "polskie obozy", jakby dostarczanie Żydom środków czystości było czymś zdrożnym i godnym potępienia... Więcej zgody powinno zawitać w waszych szeregach, proponuję również uzgodnić swoje stanowisko z p. Ahmadineżadem, coby uniknąć dyplomatycznego faux pas ...
Data: 18 sty 2009 18:52
 
Odpowiedzi: 107
Wyświetleń 797
I dalej MRU , czyli Międzyrzecki Rejon Umocniony zbudowany przez Niemców w 30 latach ubiegłego wieku na granicy z Polska , tak nas się wtedy bali.
Dłuzszy jednolity ciąg podziemnych korytarzy niz bardziej sławna linia Maginota.

(zdjęcia z konca lat 80 i poczatku 90)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Międzyrzecki_Rejon_Umocniony

Poziom wody w Nord częsci czesto się zmieniał, czasami wystarczały gumiaki, kiedy indziej niezbedny był ponton.

Część podziemi była używana przez Wojsko Polskie do konca lat 60
i panzerwerki posiadały polskie 4 cyfrowe oznaczenia zaczynajace sie od liczby 25,
na zdjeciu jeszcze orginalne niemieckie.

Obiadek 30-40 m pod ziemia.

Czasami należało uważać na pociągi widma z duchami ostatnich obrońców III Rzeszy
Data: czwartek, 4 grudnia 2008, 01:03
 
Odpowiedzi: 120
Wyświetleń 7375
Moim skromnym zdaniem szanse były. II Rzplita obroniłaby się, gdyby nie najazd Rosji Radzieckiej oraz gdyby z pomoca przyszli alianci zachodni, ale ani Francja ani Wielka Brytania nie podjęły działań zaczepnych na zachodniej granicy Niemiec.

Poza tym śmiem twierdzić, że jak na ówczesne realia to dysponowaliśmy bardzo dobrą armią. Fakt, uzbrojenie było daleko niewystarczające, ale to już inna sprawa.

No i dochodzi do tego sfera polityki, wszechobecnej. Stało się, jak się stało. Ale najważniejsze, że Polska jako jedyny kraj nie poddała się III Rzeszy nigdy!
Data: N kwi 16, 2006 17:26
 
Odpowiedzi: 72
Wyświetleń 2196
Cytat:Tylko że Hubal nie zginął w Wojnie Obronnej


A w jakiej ? Moim zdaniem był ostatnim żołnierzem Wojny Obronnej.
A w kwestii strat niemieckich to jak wiadomo istniały pewne "dziwne" wędrówki zwłok zabitych żołnierzy. W miejscach gdzie straty były duże część żołnierzy grzebano na miejscu a cześć wywożono ciążarówkami na tereny III Rzeszy. Jednych grzebano w przypadkowych grobach w miejscu śmierci, innych na specjalnie urządzanych zbiorczych cmentarzach, a czasami umieszczano na cmentarzach PWS w miejsce starszych grobów lub obok.
Czy był jakiś sytem czy tylko przypadek o tym decydował ? I kto i jak klasyfikował tych których wywożono z pola bitwy bezpośrednio na teren III Rzeszy ?
Data: Cz 05 lut, 2009 13:22
 
Odpowiedzi: 71
Wyświetleń 4726
Dwie sprawy. W okresie poprzedzającym wojnę Luftwaffe miało finansowanie na poziomie takim jak Wojska Lądowe, stąd obok rozwoju sił powietrznych, bardzo rozbudowano Flak. W III Rzeszy obowiązywało przekonanie, że rozwój sił powietrznych, zarówno aktywnych jak i obronnych (flak, radary, lotniska, reflektory) jest tak samo ważny jak wojsk lądowych - na równi.

Druga sprawa. W Poligonie 1/2009 znajdziesz Mertenie materiał "Flak kontra powstanie warszawskie". Myślę, że warto poczytać. 2/3 artylerii niemieckiej w Warszawie w VIII-IX 1944 to właśnie był Flak.

pzdr
Data: N 01 lut, 2009 14:34
 
Odpowiedzi: 48
Wyświetleń 1313
Cytat:Jednostki w Puławach już nie ma


Tak jest centrum handlowe.Niewiem czy zetknełeś się w tym garnizonie z jednostką tresury psów.Widok przemarszu "podopiecznych" był niezapomniany.
Cytat:Orzysz był synonimem "kompanii karnej"


Była taka kompania.Mam o niej relacje "z pierwszej ręki" kolegi podoficera służącego w Orzyszu wiele lat (obecnie namiastką tej jednostki jest jednostka w Ciechanowie).Oprócz tego jednostka i jej obiekty ma b.ciekawą historie z okresu III Rzeszy (między innymi wizyta Hitlera na poligonie w listopadzie 1941).Infrastruktura telekomunikacyjna w rejonie Orzysza przetrwała wiele lat w takim "polowym" stanie.
Cytat:Jeżeli można rurociąg, to i wielożyłowy kabel telefoniczny pewnie też.


Niemam o tym zielonego pojęcia ale tak na zdrowy rozum myśle że kabel telefoniczny to dodatkowe trudności.
Data: So 24 sty, 2009 12:42
 
Odpowiedzi: 40
Wyświetleń 856
Znalazłem w internecie ciekawą pocztówkę. Z jednej strony widać życzenia i znaczki z Bierutem oraz stemple z 1951r. chyba a z drugiej......... ulica 3 maja w Sosnowcu z flagami III Rzeszy na gmachach Mam nadzieje że uda się adminowi ją wrzucić bo ja się na tym kompletnie nie znam

O super! Dzięki drogi Adminie. Inne fajne pocztówki i zdjęcia (ostatnio doszła fota górników "Flory" z 1923r.) znajdziecie na:
http://www.sbc.org.pl/dlibra
Warto, bo ostatnio sypnęli zagłębiowskimi rzeczami.
Data: w 10 Mar 2007, 10:38
 
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 369
Cytat:Co miałaby odszczekiwać?
Że nie wolno bojowników palestyńskich nazywać terrorystami?


"Bojownicy palestyńscy" zabijali przypadkowych cywilów na terenach państw, z którymi nie byli skonfliktowani.
Nijak to się ma do zamachów AKowców na terenie III Rzeszy.

Tylko szuja, bądź idiota może zrównywać moralnie jednych i drugich.

Cytat:Hamas jeszcze nie istniał, kiedy ludzie Arafata, wspomagani przez różnych Carlosów, polowali na starozakonnych poza Bliskim Wschodem, nie zważając na śmierć cywili z krajów trzecich. Ale to sjoniści zabijali niewinnych w taki sposób, żeby podejrzenie zbrodni padło na innych. >


Z tego można co najwyżej wysnuć wniosek, że syjoniści są terrorystami, nie zaś, że AKowcy nimi byli
Data: 09 sty 2009 15:40
 
Odpowiedzi: 277
Wyświetleń 3293
Cytat:UE nam nie leży, bo jest opanowana przez socjalistyczną watahe pieczeniarzy i propagandystów.

Jest jeszcze gorzej, UE jest narzędziem do odbudowy III Rzeszy Niemieckiej
Cytat:Gdyby rządziła w nie autentyczna prawica lub liberałowie to nastroje byłby odmienne. Trzeba pamietać tez o tym że ludzie moga zacząć głoswać na prawice, a wtedy wszystko się zmieni( dlatego lewusy dążą do skupienia władzy UE w rękach kilku komisji i zadaniowanych wyższych urzędników). Oczywiscie rozcieczanie narodów pasozytującymi emigrantami redukuje szanse prawicy, ale socjalizm zawsze przegrywa i tak będzie tym razem.

Data: 05 lis 2008 13:38
 
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 98

Zobacz cały wątek

Cytat: Pomysł poroniony, to pewne, ale pamiętajcie, że polityka III Rzeszy przybrała gwałtowny antypolski kurs dopiero na przełomie 38/39 roku. W planach Hitlera początkowo RP miała pełnić podobną rolę co np. Rumunia. Po 39 nie widzę żadnego porozumienia z III rzeszą.

Cytat:
Z resztą w latach 80 frustracje były tak wielkie, że nawet wśród moich bliskich częste były wypowiedzi, że jedynym ratunkiem dla nas byłoby oddanie się w ajencję jakiemuś zachodniemu krajowi.pamiętam - u mnie było podobnie
Data: Wto 18 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 195
Wyświetleń 4930

Zobacz cały wątek

Pomysł poroniony, to pewne, ale pamiętajcie, że polityka III Rzeszy przybrała gwałtowny antypolski kurs dopiero na przełomie 38/39 roku. W planach Hitlera początkowo RP miała pełnić podobną rolę co np. Rumunia. Po 39 nie widzę żadnego porozumienia z III rzeszą.

Z drugiej strony, np w czasie strajków w XII w 70 w stoczni szczecińskiej pojawiły się hasła typu : "niech już ci Niemcy (w domyśle z RFN) biorą to pomorze, przynajmniej się będzie lepiej żyło". Taką postawę, z uwagi na kontekst wypowiedzi jestem w stanie zrozumieć. Z resztą w latach 80 frustracje były tak wielkie, że nawet wśród moich bliskich częste były wypowiedzi, że jedynym ratunkiem dla nas byłoby oddanie się w ajencję jakiemuś zachodniemu krajowi.
Data: Wto 18 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 195
Wyświetleń 4930

Zobacz cały wątek

Proszę któregokolwiek z moderów o usunięcie z tego wątku mojego posta:

Został on tutaj przeniesiony wraz z postami o Palast-Theater

A teraz trochę nie w temacie, ale być może fotka nasunie jakieś skojarzenie z "naszym" teatrem. Co to za sala i gdzie się znajdowała (a może jeszcze istnieje)?
Wystrój wnętrza potwierdzałby słowa Op-ony.
Nysa nie była bastionem hitleryzmu. Czytając niemieckie źródła napotkamy wzmianki np. o tym, że żaden plac, żadna ulica w Nysie nigdy nie została nazwana imieniem wodza III Rzeszy (m.in. pisał o tym F.Ch.Jarczyk). Jednakże taka nazwa w końcu zaistniała: w miejsce Neue Breslauer Brücke, bodajże w roku 1938 pojawiła się Adolf Hitler Brücke.
Data: 2009-01-22, 10:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 754

Zobacz cały wątek

Ja nie zaprzeczam, że klasyfikowanie dziecka jest trudne. Podaje po prostu fakt - tak robiono w III Rzeszy (może opracowali jakiś swój proces rozwoju i wiedzieli jak wygląda czaszka danej rasy w określonym wieku, ale to tylko moje domniemania, a właściwie jedna z możliwości). Widziałem po prostu to zdjęcie. Co do czterech kategorii rasowych SS (piszę z pamięci, możliwe, że się gdzieś pomylę bo czytałem to dość dawno i po niemiecku).
I - rasy nordycka i falijska, lub mieszanki tych ras
II - rasa zachodnia (śródziemnomorska) i dynarska, lub mieszanki z nordycką lub falijską
III - rasa wschodnia (alpejska) i wschodnio-bałtycka
IV - pozostałe rasy
Z tym, że należy pamiętać, że klasyfikacja niemiecka była troche inna niż każda z dzisiejszych. Dyskryminowała typy wschodnia, a faworyzowała te "germańskie".
- lekcja rassenkunde
Data: 2008-01-20, 16:59
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 619

Zobacz cały wątek

Cytat: Pomysł poroniony, to pewne, ale pamiętajcie, że polityka III Rzeszy przybrała gwałtowny antypolski kurs dopiero na przełomie 38/39 roku. W planach Hitlera początkowo RP miała pełnić podobną rolę co np. Rumunia. Po 39 nie widzę żadnego porozumienia z III rzeszą.

Z drugiej strony, np w czasie strajków w XII w 70 w stoczni szczecińskiej pojawiły się hasła typu : "niech już ci Niemcy (w domyśle z RFN) biorą to pomorze, przynajmniej się będzie lepiej żyło". Taką postawę, z uwagi na kontekst wypowiedzi jestem w stanie zrozumieć. Z resztą w latach 80 frustracje były tak wielkie, że nawet wśród moich bliskich częste były wypowiedzi, że jedynym ratunkiem dla nas byłoby oddanie się w ajencję jakiemuś zachodniemu krajowi.Brawo!!!!!
Jedyny Pan ktory mnie zrozumial
Data: Wto 18 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 195
Wyświetleń 4930

Zobacz cały wątek

Cytat: Pomysł poroniony, to pewne, ale pamiętajcie, że polityka III Rzeszy przybrała gwałtowny antypolski kurs dopiero na przełomie 38/39 roku. W planach Hitlera początkowo RP miała pełnić podobną rolę co np. Rumunia. Po 39 nie widzę żadnego porozumienia z III rzeszą.zgoda - ale nie chcieliśmy dać tak dupy jak np. Czesi i Hitler zwierzęco nas znienawidził

I właśnie nad tą kwestią głowię się od lat. Honor nakazywał walczyć, rozsądek : dać dupy. W pierwszym przypadku mamy 6 000 000 martwych obywateli i czyste jak łza sumienie. W drugim startujemy z zupełnie innego pułapu materialnego i biologicznego, konkurujemy z Pragą o turystów zwiedzających zabytkową Warszawę, ale po nocach wijemy się ze wstydu. Zresztą to wszystko jest źródłem obopólnej, schizofrenicznej zazdrości Polaków i Czechów o cechy narodowościowe.
Data: Wto 18 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 195
Wyświetleń 4930
Cytat:Jak się okazuje Haider miał romans ze swoim zastępcą.
"Joerg Haider był mężczyzną mojego życia - powiedział 27-letni Stefan Petzner podczas wywiadu i przez chwilę nikt nie był w stanie tych słów zrozumieć i na nie zareagować. Po śmierci znanego zwolennika III Rzeszy to Petzner przejął przewodnictwo w Sojuszu na rzecz Przyszłości Austrii, partii Haidera. Plotki o tym, że Haider jest gejem, bądź biseksualistą, pojawiły się w austriackiej prasie ponad dekadę temu - wówczas jednak skończyło się na plotkach."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... omans.htmlRozpuszczalnikowi znowu od łez rozmazał sie makijaż.
Tu juz nie wolno powiedziec, ze GW kłamie.
Tu należy powiedzieć, ze cała prasa światowa kłamie.
Tu należy powiedzieć, ze cały Świat kłamie, cały Wszechświat...

- robin
Data: 23 paź 2008 11:13
 
Odpowiedzi: 208
Wyświetleń 2072

Zobacz cały wątek

I po prezentacji, ktora trwala ni mniej ni wiecej tylko 1.28godz. Pokazalismy sie w koszulkach stowarzyszenia co nie watpliwie wywolalo dosc duze poruszenie w śród slabo zebranej gawiedzi 15-20 osob. He nawet organizator robil nam zdiecia, a czesc wykladu kierowana byla jak by do nas. Caly spektakt przygotowany byl (znaczy sie nie byl) dosc chaotycznie, bez ladu i skladu. Prezentacja zdiec (tych z ksiazki) odbywala sie z rzutnika w nie zaciemnionym pomieszczeniu z predkoscia 1 na 2s-bez jakiego kolwiek opisu,ktore z reszta po 8m. zaczely sie powtarzać! Bez naglosnienia! Co nie zmiania faktu ze sam autor prezentowanej ksiazki jest nad wyraz sympatyczny,a pracy w samo napisanie tej pozycji włożył co nie miara (ok 5l).O wspolpracy z archeologami raczej ciezko co kolwiek powiedziec, a temat skarbor III Rzeszy byl dosc czesto poruszany i podobno nie cala wiedza zostala przelana na papier. Wedle zapowiedzi cz.II na ukonczeniu.
Data: Pon 11 Sie, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 1045

Zobacz cały wątek

Cytat: Tylko oni nigdy nie mieli szans na wygranie tej wojny.

Cytat: po wojnie wygranej przez Rzeszę, wszyscy TYMCZASOWI (o tym kolega Ostry chyba zapomniał) sojusznicy nie pasujący do chorej wizji świata Hitlera zostaliby ślicznie zgładzeni.


Rozumiem że znasz źródła, mówią o planowanej likwidacji żołnierzy Afrika Korps po zakończeniu działań wojennych? I kolega Widzu zapomniał chyba jaką rolę mieli odgrywać Arabowie w porządku ustanowionym przez III Rzeszę.

edit : gadanie o NSBM w obozie w III rzeszy jest tak samo realistyczne jak wizja wychwalającego demokrację Schmiera siedzącego w lochach Akropolu, za czasów Peryklesa czy Blind Guardian dostających kulkę w łeb od Jerzego Waszyngtona choćby za sianie zgorzenia moralnego głośną muzyką
Data: Sob 03 Sty, 2009
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 48
Wyświetleń 778
Cytat:
Cytat:Ale rozwiń słowa, których używasz: co dla Ciebie oznacza kapitulacja? I dlaczego miałaby nam utrudnić współpracę z z Francją i Wielką Brytanią?Kapitulacja oznacza to co Czechosłowacja zrobiła wiosną 1939 roku. Oddanie kontroli nad terytorium i ludnością III Rzeszy. Rozwiązania armii. Tertium non datur: albo sojusz z AH albo kapitulacja. Nie wierzę w to aby po Gdańsku i korytarzu AH się zatrzymał. Po co ? Skoro dostaje co chce...


Ale tu zdaje się chodzi tylko o zyskanie czasu dla nas i aliantów. Czas działał na niekorzyść Niemiec.
Data: Pt 06 lut, 2009 16:42
 
Odpowiedzi: 155
Wyświetleń 2542
panie allpost, nie bylo komunizmu.

to co si nazywalo komunizm i na grzbietach biedy i glupoty zostalo wyniesion do wladzy ledwo w rzeczywistosci miejscami inspirowalo do komunizmu.

Szkoda rozwodzic si w temacie, ale z tym komunizmem to podobnie jak z demokracja. Niby jest a jakby wcale jej nie bylo. No al tak to jest jak sie przesuwa i wypacza znaczenia.

to tak jak tutaj:

Cytat:Jest jeszcze gorzej, UE jest narzędziem do odbudowy III Rzeszy Niemieckiej

Data: 05 lis 2008 15:24
 
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń 200
Kwiecień 1945 roku. Ostatnie dni II wojny światowej. Imperium III Rzeszy chyli się ku upadkowi. Trwa oblężenie Berlina. Hitler ukrywa się w FĂźhrerbunker świadomy, że znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Najwyżsi rangą generałowie i oficerowie SS postanawiają jednak przeprowadzić ryzykowną ewakuację najważniejszych postaci III Rzeszy, zanim radziecka flaga zawiśnie na Reichstagu. O ich planach dowiaduje się ruch oporu...

Wymagania sprzętowe:

- Windows XP
- Procesor 2,4 Ghz
- 512 MB RAM
- 6 GB wolnego miejsca na dysku twardym
- Karta graficzna: GeForce FX 5900 lub Radeon 9600
- DirectX 9.0c
- Karta dźw. zgodna z DirectX
- 8 x DVD-ROM

http://oslozone.be/modules.php?name=New ... &sid=15034
Data: 14 lip 2008, o 16:23
 
Wyświetleń 68
Witam!

Jako iż jestem w 3 klasie LO, to na koniec robimy taką prezentacje klasy w formie video.

Pomysłów trochę mamy, ale byłbym wdzięczny gdybyście się pochwalili jak zrobiliście swoje prezentacje, jakie pomysły, jaki motyw, dźwięki itd. oraz z jakiego programy korzystaliście do obróbki waszego filmu??

Wie ktoś może gdzie mogę znaleźć czcionki tego typu jak w Matrixie, albo taka czcionka gotycka co była stosowana w III Rzeszy i w grze Return to Castle WolfenStein(tytuł gry miał taką czionkę)??
Data: 10.01.2008 (Cz) 18:13
 
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 290
Cytat:franz - dobrze wiesz, że w dzisiejszych czasach nikt tego tak nie konotuje.Mi się wydaje jednak, że ludzie w Inadiach w sposób tradycyjny pojmują swastykę, nie jako znak III Rzeszy. A co do środowisk i posługiwania się tymi smybolami to racja, cel neonazistów jest znany, jednak te symbole mają też inne ważne dla wielu ludzi na świecie znaczenie.

Co do Białostockich kibiców i Rogera to na prawdę mnie to nie interesuje, jeśli są skinami to trudno, głupota nie boli (a szkoda)
Data: Pt 23.05.2008 10:36
 
Odpowiedzi: 360
Wyświetleń 21252
Wizja Hitlera spełni się w Pekinie
Dziennik/TK /08:55
Chińscy organizatorzy igrzysk olimpijskich 2008 roku ożywili zarzuconą przed ponad 70 laty wizję architektoniczną Adolfa Hitlera - pisze "Dziennik".
Albert Speer junior - syn "pierwszego architekta" III Rzeszy - kończy przebudowę prawie 8-kilometrowej osi prowadzącej do obiektów olimpijskich w Pekinie. To niemal kopia niedokończonej nigdy przebudowy Berlina.Nie no naprawdę dobry artykuł.
Data: 23.08.2007 (Cz) 9:10
 
Odpowiedzi: 94
Wyświetleń 3485
Witam!

Być może ktoś z użytkowników forum ma doświadczenie w poszukiwaniu danych na terenie Niemiec, więc zwracam się z prośbą o pomoc.
Chciałbym dotrzeć do informacji o moich przodkach, którzy urodzili sie przed i w trakcie II Wojny Światowej na terenie III Rzeszy. Proszę o szczegółowy (najlepiej krok po kroku - ponieważ nie znam języka niemieckiego) opis postępowania w celu uzyskania odpisów aktów urodzenia i małżeństwa z niemieckich urzędów oraz wypis aktu chrztu z niemieckich parafii.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Data: środa, 23 kwi 2008, 06:45
 
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 80

Zobacz cały wątek

Cytat:Swastyka była znakiem pradawnego słowiańskiego boga słońca i na pewno nie propagowala faszyzmu, hitler przywlaszczyl ten symbol dlatego jest on źle kojarzony !


Może i swastyka była symbolem boga słońca i wielu innych rzeczy, ale ta swastyka:

to swastyka III Rzeszy i jest jednoznacznie symbolem faszyzmu, nie natomiast boga słońca czy czegokolwiek innego.

Pytanie tylko, jakiego rodzaju swastykę chce się wykonać na fladze bo samo słowo "swastyka" jest zbyt mało precyzyjne, bo np. ta swastyka:

nie jest symbolem III Rzeszy.
Data: Pt, 13 cze 2008, 14:56
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 220

Zobacz cały wątek

Polska wobec armii niemieckiej i rosyjskiej? Bez szans!
Wobec tylko niemieckiej? Bez szans!
Mogli natomiast dłużej się bronić i to jest pewne.
Nie tyle chodzi o to że Polacy mieli słabszy sprzęt bo znane są w historii wojskowości przypadki że słabsi wyczyniali cuda nawet nie trzeba daleko szukac. Finlandia potrafiła się postawić ZSRR a dysproporcje były ogromne. Tylko że Finowie mieli Mannerheima. Niemcy mieli Guderiana, najlepszego dowódcę sił pancernych jakiego miała Ziemia. Moim zdaniem gdyby nie jego konflikt z von Kluge i odsunięcie od dowodzenia za rozkaz cofnięcia się wydany wbrew Fuhrerowi czołowki pancerne III rzeszy zaszły by dalej w ZSRR. My mieliśmy generała Dąb-Biernackiego, który uciekł z pola walki. Mieliśmy cudownego Rydza-Śmigłego, który dał uciekinierowi Front Północny i co za tym idzie okazję do kolejnej ucieczki po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim w cywilnym ubraniu. Jak z takimi dowódcami się bronić a co dopiero wygrać? Dziwne że w wojnie polsko-bolszewickiej wykazywał się nadludzką odwagą. Generał Fabrycy też opuścił swą armię walczącą na linii Sanu ze sztabem zwiał do Lwowa. Skoro Niemcy tak szybko rozgromiły Francję to chyba miały porządnych dowódców i pewnie podbiliby cały świat gdyby nie to że wiele światłych pomysłów było blokowanych przez Himmlera i przede wszystkim Hitlera, którzy sie tak znali na wojskowości jak ja na fizyce jądrowej.

Możemy tylko gdybać. Sądzę że atak Francji we wrześniu zatrzymałby Niemcy ale czy powstrzymałby atak ZSRR? Wątpię. ZSRR mogły szachować tylko Niemcy w porozumieniu z Japonią. Gdyby Kraj Kwitnącej Wiśni nie zaatakował USA tylko całe siły rzucił na ZSRR w chwili ataku Niemiec(a mieli tego sporo w Chinach) to sądzę że teraz nie pisałbym tych słów a jeśli bym jakimś cudem pisał to zapewne po niemiecku
Data: Wto 07 Lis, 06 4:46 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 1609
Cytat:Już o tym pisałem, ale nie wszyscy przedstawiciele świata nauki zgadzają się z tam, że ewolucja to fakt. Taki jeden Noblista, twórca obrazu DNA - Crick, np. Więc nie twórz tutaj wizji, że z teorią ewolucji nie zgadzają się tylko otępiali przez Biblię Chrześcijanie.I coz z tego jakis Crick sie z tym nie zgadza?Irving ktory jest historykiem specjalizujacym sie podobno w dziejach III Rzeszy utrzymywal ze komory gazowe to byl wymysl aliantow wydawal nawet ksiazki zaprzeczajace holocaustowi i zostal skazany za tak zwane klamstwo oswiecimskie.
Za negowanie teorii ewolucji oczywiscie sie nie kaze.Crick mial inna teorie na ten temat nikt mu nie bronil szkoda dla niego ze dowody na teorie ewolucji sa przytlaczajace.Tak przytlaczajace ze nawet betonowy Watykan ustami JPII stwierdzil ze "teoria ewolucji to cos wiecej niz hipoteza".

I nie tworze tutaj zadnych wizji.Od tego jest religia prawda?
A juz na pewno nie tworze wizji ze z teoria ewolucji nie zgadzaja sie chrzescijanie i tylko oni (przypominam ze tematem byla religia i jej sie trzymajmy to ze ktos sobie jeszcze w ewolucjie nie wierzy to jego sprawa).Napisalem wyraznie "ludzie religii (w tym przypadku kreacjonosci)".Nie wszyscy chrzescijanie to kreacjonsci prawda?Naprawde wielu chrzescijan potrafi jednak samodzielnie myslec nie degraduj ich do poziomu ludzi wierzacych ze nasza planeta ma 6 tysiecy lat (notabene kreacjonisci tez maja w swoich szeregach naukowcow ktorzy zaprzeczaja ewolucji).
Data: Wt 10.06.2008 11:55
 
Odpowiedzi: 598
Wyświetleń 49804
Cytat:
Cytat:
Cytat:Jak widać Radio MAryja to gniazdo syjonistów - skąd zatem te oskarżenia o antysemityzm????????Może wreszcie ktoś powie, bez szyfrowania, że to jest doskonale zamaskowana lokalna centrala Mossadu?


czy wy czasem obywatelu nie nabraliście maniery POmyleńcow gdzie poglądy gościa RM.fm "uwaza się" za stanowisko RM.fm?
warto się nad tym zastanowić i przemysleć sprawe a nie pisac tak, że sugeruje się innym by tak mysleliPudło, pudło...

To też ja

- Publikowanie w wielotysięcznym nakładzie życiorysu kanclerza III Rzeszy odpowiedzialnego za rozpętanie II wojny światowej, holokaust, zbrodnie wojenne i zniszczenie wielu miast Polski i Europy, na kilka miesięcy przed 70. rocznicą prowokacji gliwickiej, bez względu na intencje wydawcy, jest prowokacją - mówi Rajmund Pollak, były radny sejmiku śląskiego.Ej "ziomek", to z pewnością też jest sterowane via nadajniki na Uralu? Przebrzydłe sługi... wrabiają pokój miłujących sąsiadów, identycznie jak w Gliwicach, któż ich obroni, skoro Adolf wyleguje się na rozżarzonym łożu?


Ps. Mimo to utrzymujesz, że utożsamiam poglądy gościa z poglądami domowników?
A, zauważyli Państwo wstępne przeprosiny prof. Wolniewicza i podziękowanie za zaakceptowanie w ciemno treści wystąpienia, które może być niezgodne z wyobrażeniami oraz skarcenie młodzieży za ochocze wyklaskiwanie?
No, cóż nawet profesorom zdarza się nie trafić w cudze rozumowanie (to, też zauważył, że może nie umie...)a cóż dopiero mi?
Data: 29 sty 2009 12:23
 
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 249
Taki jak w tytule postu jest własnie tytuł ksiązki którą miałem okazje przeczytać dzięki Krukowi, który mi ja przysłał w nagrodę za aktywny udział w jednym z najwiekszych forum poszukiwaczy w Polsce:
www.poszukiwania.pl.

Książka mówi o poszukiwaniach podziemnej fabryki w Zgorzelcu.
Osobiście o obiekcie wiedziałem od dłuższego czasu ale z książki dowiedziałem sie najświeższych szczegółów i własnie ją polecam oraz odsyłam na Forum Zgorzelec gdzie jest sporo na ten temat - obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych tematów eksploracyjnych.

Oto w skrócie o tym miejscu -
Według "Wykazu Wróbla" w Zgo­rzelcu znajdują się dwie podziemne fa­bryki zaliczone do kręgu najważniejszych dla III Rzeszy. Jedna z nich to "OPTA - RADIO", której adresem była nieznacząca firma "Hennann". W Ar­chiwum Państwowym we Wrocławiu odnalezione zostały materiały pozwalające zlokalizować ten adres - "Her­mann" - była to fabryka... wyrobów wełnianych, mieszcząca się przy ulicy Reymonta 24 i 31 w Zgorzelcu. W materiałach archiwalnych znajduje się ta informacja władz NRD-owskiego miasta Gorlitz, iż dysponują one świadkiem, który może wskazać wejście do podziemnej fabryki części do V-2. Doszło do spotkania i identyfikacji w te­renie. Wejścia nie odnaleziono, bo je­dynym sprzętem badawczym był...1,5 m pręt żelazny, którym opukiwano ściany ! Ale nawet tą prymitywną me­todą znaleziono w piwnicach zakładu wejście do drugiego pomieszczenia, w którym było ukryte "wiele przyrządów typu lotniczego i elektrotechnicznego". Pomimo tego sygnału nie prowadzono dalszych poszukiwań, zadawalając się odnalezionymi dobrami. Nie zwrócono uwagi na fakt, ze Niemiec, którego trudno podejrzewać o sympatię dla Pol­ski, mówił o podziemnej fabryce, a nie magazynie części..”
Data: w 06 Sty 2007, 00:57
 
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 905

Zobacz cały wątek

Cytat: Pomysł poroniony, to pewne, ale pamiętajcie, że polityka III Rzeszy przybrała gwałtowny antypolski kurs dopiero na przełomie 38/39 roku. W planach Hitlera początkowo RP miała pełnić podobną rolę co np. Rumunia. Po 39 nie widzę żadnego porozumienia z III rzeszą.

Z drugiej strony, np w czasie strajków w XII w 70 w stoczni szczecińskiej pojawiły się hasła typu : "niech już ci Niemcy (w domyśle z RFN) biorą to pomorze, przynajmniej się będzie lepiej żyło". Taką postawę, z uwagi na kontekst wypowiedzi jestem w stanie zrozumieć. Z resztą w latach 80 frustracje były tak wielkie, że nawet wśród moich bliskich częste były wypowiedzi, że jedynym ratunkiem dla nas byłoby oddanie się w ajencję jakiemuś zachodniemu krajowi.Brawo!!!!!
Jedyny Pan ktory mnie zrozumial
ja jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ktoś chce wyjechać za granicę dla zarobku.
Ale takie pierdolenie, że lepiej jakby Hitler wymorodował więcej ludzi to może byłoby ci lepiej (o ile wogóle byś był; bo nie ma gwarancji, że twoi rodzice by to przeżyli) to jest absurd i zupełna nieznajomość historii.
Jeśli chodzi ci tylko o to, że lepiej być za granicą to po prostu wyjedź.
Data: Wto 18 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 195
Wyświetleń 4930
Cytat:ok,ok gra slow. Nic po za tymNie, to po prostu dwie odrębne kwestie. Mam wrażenie, że Ty po prostu nie wiesz o czym mówisz – nie znasz ani prawnych, ani tradycyjnych definicji obywatelstwa i narodu. Bo gdybyś je znał to nie mówił byś takich - przepraszam za wyrażenie głupot jak Olisadebe Polakiem na papierze.

A do kompromisu doszliśmy bo przyznałeś, że Roger nie jest Polakiem tylko ma obywatelstwo. O tych prawach i obowiązkach nie ma co pisać bo to oczywistości, które wynikają z posiadania obywatelstwa a nie bycia Polakiem.

I na prawdę, żadnych kwestii prawnych tu nie rozważaliśmy, uwierz mi na słowo.

Cytat:PS:krzyz celtycki moze byc wykorzystywany przez nacjonalistwo i skinheadow.Do tego pije "10"A no może i do tego, ale ma też wiele innych znaczeń, nie można go jednoznacznie wiązać z skinami. Zresztą co mnie te lewaki (co prawda brunatne, ale jednak lewaki) skini obchodzą, otóż, gó.. znaczy nic.

Cytat:Sfastyka to starohinduski znak magiczny, a gest uniesionej do góry dłoni to tylko salut rzymski...
Ech...Tak masz racje sWastyka to starohinduski znak, a także symbol Dżinizmu, góralski krzyż itd. a także symbol nazistów i co z tego? Tak samo z gestem uniesionej dłoni też ma wiele znaczeń czemu wiązać to tylko z narodowymi-socjalistami z III Rzeszy.

I po co tak wzdychasz?
Data: Pt 23.05.2008 9:59
 
Odpowiedzi: 360
Wyświetleń 21252
Cytat:Czyli rozumiem ze wedlug Ciebie mozna cos krytykowac tylko wtedy kiedy ma sie swietny pomysl i finanse aby zmienic to co ci sie nie podoba.Moim skromnym zdaniem można krytykować prawię wszystko, nawet jeśli nie ma się świetnego pomysłu czy kasy żeby to zmienić. Jednak są kwestie w których krytyka nie ma większego sensu. Np. nie ma po co krytykować grawitacji, prądów oceanicznych, podstawowych praw fizyki i rodziny jako najlepszej socjalizując formy. Jeśli chciało by to się zmienić to są dwa wyjścia:

A)Likwidacja rodziny (zabieranie rodzicom dzieci i wychowywanie w specjalnych ośrodkach, coś na pobodę Lebensborn w III rzeszy), bądź połowiczna likwidacja rodziny, czyli zaciągnięcie dzieci do organizacji, które je będą wychowywały zamiast rodziców (Hitlerjugend, Związku Dziewcząt Niemieckich w III Rzeszy, albo coś jak Kapusie, Młodzieżowa Liga Antyseksualna, Liga Młodych w książce „rok 1984”)

B)Zabronić rodzicom do 18 roku życia wpajać dziecku zasad/tradycyjnych wartości/religii itd. To oczywiście było by totalitaryzmem na niespotykaną do tego czasu skalę, ale podejrzewam, ze Twoje życzenie Chłopaczku się spełni za jakieś 50 lat w UE, gdzie w sprawie wychowania rodzice będą musieli się słuchać państwa i wszechmocnych urzędników. Na szczęście to nie potrwa dług mata Rosja/Azjaci/Muzułmanie zaprowadzą porządek.

Cytat:A Ty mozesz sobie spogladac ciagle w przeszlosc bo zauwazylem ze to lubisz.Przeszłość jest bardzo ważna i często warto w nią zaglądać z wielu powodów. Niektórzy pogardliwie mówią, że „grzebanie” w przeszłości nie ma sensu, pewnie boją się, że ktoś „wygrzebie” z tej przeszłości coś nie do końca po ich myśli.

"Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość, kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość."
Data: Cz 26.06.2008 12:50
 
Odpowiedzi: 598
Wyświetleń 49804
Puchar Polski: Wielki skandal w Gdańsku
Gazeta Wyborcza/MS /06:38
Szalikowcy Lechii obrzucili bananami czarnoskórych piłkarzy Pogoni Szczecin. - Wszyscy ludzie są równi, niezależnie od koloru skóry, nikogo nie można dyskryminować - mówił ze łzami w oczach Brazylijczyk Julcimar.
Kiedy piłkarze Lechii i Pogoni wychodzili z tunelu na boisko przed meczem Pucharu Polski, w stronę piłkarzy ze Szczecina poleciały banany. Rzucali szalikowcy Lechii z trybuny, obok której siedzi kierownictwo klubu i VIP-y. Przez cały mecz kibice gospodarzy naśladowali małpy, wznosili okrzyki "Wzorem naszym jest Rudolf Hess". Hess to jeden z najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera i jeden z twórców hitlerowskiej III Rzeszy.

- Pierwszy raz przydarzyło nam się coś takiego. Żal mi tych chłopaków. Przyjechali ciekawi Polski, nowej kultury. To, co zobaczyli w Gdańsku, było żenujące - powiedział trener Pogoni Mariusz Kuras.
Czytaj dalej REKLAMA
Zbulwersowani byli również piłkarze Lechii. - To była żenada, nie podoba nam się takie zachowanie. Nie chcemy tego więcej na naszych meczach - powiedział kapitan drużyny Maciej Kalkowski.

Więcej w "Gazecie Wybiórczej"


Data: 20 wrz 2006 10:36
 
Odpowiedzi: 203
Wyświetleń 11743
Witam

Zaciekawiła mnie pewna sprawa... Otóż oglądając zdjęcia na stronie http://saramao.com/ (notabene bardzo polecam stronkę - ostatnio kolorowe zdjęcia z III rzeszy) natrafiłem na akty fotografa Jock Sturges-a. Zdziwiło mnie to, że pokazana na nich dziewczyna była (na oko) w wieku 12-14 lat. A więc postanowiłem użyć brata google.pl i okazało się, że ten 60 paro letni fotograf ma w swoim dorobku bardzo dużo takich aktów. Jak to jest? Czemu jest nietykalny? Przecież to pornografia dziecięca? Niektóre z jego zdjęć są poprostu okropne np.starszy facet obejmujący nagą dziewczynkę ok. 10-12 lat. POSTANOWIŁEM JEDNAK USUNĄĆ LINKA BO NIEBEDE SIĘ PRZYCZYNIAŁ DO PROPAGOWANIA TAKICH FOTOGRAFII - jak ktoś chce sprawdzić czy mam racje to -> . Dlaczego te zdjęcia są legalne ;/?

Co wy o tym sądzicie? Jak to jest, że 'artyści' są ponad prawem? Mnie to trochę oburzyło, choć z drugiej strony... to też jest sztuka. Tylko zastanówmy się jak daleko można się posunąć? Mieliśmy już artystów robiących rzeźby z ciał ludzkich, pornografie dziecięcą... Co jeszcze?

Pozdrawiam
Data: 17 sty 2009, o 23:05
 
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 52
Monczkin w pierwszym poście pomyliłeś pojęcia, faszyzm jako ideologia nigdy nie miał nic wspólnego z nazizmem. Jako ideologia, podkreślam.

W faszyzmie włoskim kwestie dotyczące rasy były pomijane, natomiast w nazizmie stanowiły ważną składową ideologii, zwłaszcza w postaci obsesyjnego antysemityzmu. Nazizm także próbował się osadzić w tradycji ludowej, co się nie udawało faszyzmowi. Różne także było podejście do przemocy i terroru - we Włoszech nie wprowadzono obozów zagłady, a sama liczba aresztowań na tle politycznym była o wiele mniejsza, wręcz znikoma. Nazizm był antyreligijny, natomiast faszyzm szukał oparcia w Kościele.
W marszu czarnych koszul na Rzym wzieło udział ok 200 Żydów. Ustawy rasistowskie wprowadzono we Włoszech dopiero pod koniec ery faszyzmu i tylko dlatego ze taki był nacisk III Rzeszy. Spotkały się z oburzeniem społeczeństwa a także części faszytsów.

To właśnie faszyści włoscy odwrócili się pod koniec od Mussoliniego, nie mogąc mu wybaczyć udziału w wojnie i sojuszu z Niemcami (interesy tych krajów przed wojną były w wielu miejscach sprzeczne).

Co do akcji i robienia z tego akcji jakby ogólnopolskiej...jednak mam mieszane uczucia tylko z tego względu na to, ze nie bardzo chce mi się wierzyć w apolityczność autorów tej kontr-strony. Dla mnie pachną brzydko anarchizmem który jakoś dziwnie jest traktowany jako coś dobrego i nie szokującego lub środowiskami skrajnie lewicowymi. A dla mnie to troche jak psioczenie dżumy na cholerę. Ale oczywiście moge się mylić bo nie wiem kim są te osoby.

Myslę, że takie działania należa do prokuratury a jesli ta nie daje rady, to trudno tu cokolwiek zaradzić, przecież nie da sie atakować strony non stop.
Data: 26.02.2008 (Wt) 2:51
 
Odpowiedzi: 64
Wyświetleń 1927
Cytat:Ja powiemy ,,faszyści'', od razu będzie wiadomo o co chodzi.

Wiadomo, że Wódz III Rzeszy, Adolf Hitler, cierpiał na kompleks związany ze swoim pochodzeniem. Kto był ojcem jego ojca Alojzego Schicklgrubera? Jan Jerzy Hiedler, Jan Nepomuk Hiedler, a może Leopold Frankenberger- bogaty Żyd z Grazu? To ostatnie nazwisko przyprawiało dyktatora o drżenie serca. Kazał nawet Hansowi Frankowi przeprowadzić stosowne badania w tej materii ( Frank ujawnił tajemnicę podczas spowiedzi tuż przed zawiśnięciem na norymberskiej szubienicy). Wprawdzie najpewniej zbędna to była czynność, gdyż akurat do Grazu Żydzi sprowadzili się, po wiekach wygnania, dopiero w latach 60-tych XIX stulecia ( Alojzy urodził się 20 lat wcześniej), niemniej świadczyła o wyraźnej obsesji na punkcie czystości rasowej. Dobrze rzecz całą ujął ‼psychohistoryk” Robert Waite twierdzący, iż nie jest ważne, czy Hitler miał żydowskiego przodka, ważne że w to wierzył. Zresztą zawsze chciał się odciąć od przeszłości. Wystarczy powiedzieć, że swój rodzinny Waldviertel, ubożuchną krainę przy granicy z Czechami , gdzie psy zadkami szczekały, kazał po Anschlussie Austrii zamienić w poligon wojskowy ( istnieje do dnia dzisiejszego pod nazwą ‼Truppenubungsplatz”), niszcząc groby dalszych i bliższych krewnych.


http://www.starwon.com.au/~korey/Ratajc ... aninem.htmNie pada jedno nazwisko, prawdziwego ojca. Rotshild.
Data: 18 sty 2009 18:58
 
Odpowiedzi: 107
Wyświetleń 797
Cytat:Jak się okazuje Haider miał romans ze swoim zastępcą.
"Joerg Haider był mężczyzną mojego życia - powiedział 27-letni Stefan Petzner podczas wywiadu i przez chwilę nikt nie był w stanie tych słów zrozumieć i na nie zareagować. Po śmierci znanego zwolennika III Rzeszy to Petzner przejął przewodnictwo w Sojuszu na rzecz Przyszłości Austrii, partii Haidera. Plotki o tym, że Haider jest gejem, bądź biseksualistą, pojawiły się w austriackiej prasie ponad dekadę temu - wówczas jednak skończyło się na plotkach."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... omans.html

Gazeta wyborcza klamie, powiedza jak zwykle, tutejsze mariany.
Tymczasem o milosnym zwiazku Panow Haidera i Petznera od wczoraj trabia wszystkie gazety. Ja im wiary nie daje, bo widzialam kiedys Haidera na nabozenstwie w kosciele i musze Panstwu powiedziec, ze on wlasnie najpiekniej ze wszystkich skladal rece do modlitwy, napierwszy przyklekal w stosownych momentach i najglosniej spiewal pobozne piesni.
Powidzcie sami, czy taki czlowiek moglby skalac sie grzechem sodomskim? To wprost niemozliwe.
Data: 23 paź 2008 13:10
 
Odpowiedzi: 208
Wyświetleń 2072

Zobacz cały wątek

Cytat: Ja to zrozumiałem tak: nie ważne w jaim kraju, ważne, żeby było mi dobrze ("szczegóły" są nieistotne)..

Popraw mnie jeśli się mylę.Własnie. Wojna mnie nie interesuje, wszedzie gineli ludzie. Po wojnie (bo o tym mowa) bylibysmy narodem niemieckim i panstwem niemieckim. A jak sie ludziom zyje w Niemczech wszyscy wiemy. Z patriotyzmu sie juz dawno wyleczylem podobnie jak tysiace polakow ktorzy wyjechali za granice za lepszymi zarobkami.
Cytat: Pomysł poroniony, to pewne, ale pamiętajcie, że polityka III Rzeszy przybrała gwałtowny antypolski kurs dopiero na przełomie 38/39 roku. W planach Hitlera początkowo RP miała pełnić podobną rolę co np. Rumunia. Po 39 nie widzę żadnego porozumienia z III rzeszą.zgoda - ale nie chcieliśmy dać tak dupy jak np. Czesi i Hitler zwierzęco nas znienawidził

Czytałem kiedyś felieton Wołoszańskiego, w którym autor wykazywał, że Hitler przed wojną wyrażał podziw dla Polski za np. jej waleczność i być może w wyniku uzgodnień moglibyśmy się stać jednym z państw Osi . Polacy jednak nie chcieli się bratać z Hitlerem i jeżeli prawdą jest to co opisuje ten felieton popełniliśmy kardynalny błąd...
Data: Sro 19 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 195
Wyświetleń 4930

Zobacz cały wątek

Cytat: Po prostu Poznań powinien pozostać w rękach zaborców. Akurat w okupacji niemieckiej żyło się łatwiej niż w innych. Gdyby wielkopolska nie stała sie 20 lat przed II wojną ziemią Polską, Polacy mieszkający na tym terenie mogliby zasymilować się z ludnością niemiecką

Tjaaa. Wczesniej przez 120 lat sie nie dała zgermanizowac a tu nagle 20 lat i by sie dała? Nie wiesz pewnie, ale po zjednoczeniu niemiec Niemcy wieli z terenów prus, pomorza i wielkopolski na zachód.

Co do tematu, o ile bylbym w stanie zrouzmiec ze kufir chciałby by PIERWSZA WS wygrali niemcy (wtedy bylibysmy czescia II rzeszy, kraju doskonale zorganizowanego, poteznego, nie dyskryminujacego obcych [zbytnio]) to nie potrafie zrozumiec checia przylaczenie do III rzeszy. Polska wg planów Hitlera miała byc rezerwuarem NIEWOLNIKÓW. nie byłoby ZADNEJ edukacji dla polaków, pewnie tak samo byloby ze sluzba zdrowia. Zachranialibysmy za bochenek chleba u bauera na plantacji. Rzeczywiscie swietlane perspektywy.
Data: Sro 19 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 195
Wyświetleń 4930

Zobacz cały wątek

Cytat: co chwila inny klimat, raz to podnosły patos, innym razem zaklinanie starożytnych bóstw czy demonów innym razem wizyta w hitlerowskiej III Rzeszy, innym razem starcie starożytnych armii a w otatnim numerze na płycie wrzuca do ciężkiego death metalu klimaty.a polecam zakup oryginalu i zapoznanie sie z wywiadami, chociazby ze wzgledu na wiedze, iz chodzilo w tym wypadku o:

"Robin: There is no melody, it’s just a mantra-like chant. At one point I just started chanting and we overdubbed a few times. The lyrics are a ironic juxtaposition of the Ba’ath party slogan ‘Wahda, Hurriya, Ishtirikiya’ (Freedom, Unity, Socialism) and ‘Halabja’, which is one of the better known sites that Saddam Hussein attacked with nerve gas in 1988 during the Iran-Iraq war. In retrospect, I should’ve placed a colon between the two to link them, with Halabja being the result of Saddam’s so-called freedom, unity and socialsm. The episode described in the song is mostly Iraq’s most recent history with a historic link to biblical Mesopotamia."
Data: Pią 31 Paź, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 1618

Zobacz cały wątek

The Monolith Deathcult - Trivmvirate (2008)

Zespół z Holandii. Pierwsze dwie płyty to ostry i ciężki death metal. Na trzeciej "Triumvirate" death metal także stanowi podstawę muzyki ale jest coś jeszcze i to dużo tego cosia. Raz mamy mamy podniosłe 'religijne' chóry innym razem podane w bardziej epickich klimatach, raz quasi-symfonika raz klimatyczna elektronika a czasem transowy industrial/techno ale co bardzo istotne, w dalszym ciągu death metal jest tu podstawą. Co ciekawe, zespół proponuje niemal co utwór zmienne obrazy, to nie jest płyta, po której dwóch pierwszych kawałkach domyślamy się, że całość będzie dalej taka sama i tak przeważnie jest - tu co chwila inny klimat, raz to podnosły patos, innym razem zaklinanie starożytnych bóstw czy demonów innym razem wizyta w hitlerowskiej III Rzeszy, innym razem starcie starożytnych armii a w otatnim numerze na płycie wrzuca do ciężkiego death metalu klimaty.. hehe - sami połuchajcie. Mimo tego płyta jako całość prezentuje sie bardzo spójnie a ponadto brzmi potężnie, majestatycznie, wojowniczo i w dalszym ciągu pozostaje death metalem, to nie casus quasi-symfonicznego Dimmu Borgir, który dawno zapomniał, że kiedyś był zespołem black metalowym, tu wręcz nasuwają się skojarzenia z majestatycznymi czy epickimi klimatami Immolation czy Nile choć masa tu elektroniki.
Oczywiście to nie jest płyta dla ortodoksów metalowych. Dla tych są wcześniejsze płyty The Monolith Deathcult. "Triumvirate" to płyta dla ludzi, którzy postrzegają muzykę jako materię wciąż rozwijającą się i poszukującą nowych obszarów. Powiem tak, że słucham tej płyty od pewnego czau i nie mam ochoty na nic innego z nowości, jeśli chodzi o płyty z roku 2008 to pierwsza, która dla mnie coś ZNACZY. Świetny album. A muzyka... jak okładka.
Data: Pon 11 Lut, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 1618
Cytat:
Cytat:Jak się okazuje Haider miał romans ze swoim zastępcą.
"Joerg Haider był mężczyzną mojego życia - powiedział 27-letni Stefan Petzner podczas wywiadu i przez chwilę nikt nie był w stanie tych słów zrozumieć i na nie zareagować. Po śmierci znanego zwolennika III Rzeszy to Petzner przejął przewodnictwo w Sojuszu na rzecz Przyszłości Austrii, partii Haidera. Plotki o tym, że Haider jest gejem, bądź biseksualistą, pojawiły się w austriackiej prasie ponad dekadę temu - wówczas jednak skończyło się na plotkach."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... omans.html

Gazeta wyborcza klamie, powiedza jak zwykle, tutejsze mariany.
Tymczasem o milosnym zwiazku Panow Haidera i Petznera od wczoraj trabia wszystkie gazety. Ja im wiary nie daje, [b]bo widzialam kiedys Haidera na nabozenstwie w kosciele [/b]i musze Panstwu powiedziec, ze on wlasnie najpiekniej ze wszystkich skladal rece do modlitwy, napierwszy przyklekal w stosownych momentach i najglosniej spiewal pobozne piesni.
Powidzcie sami, czy taki czlowiek moglby skalac sie grzechem sodomskim? To wprost niemozliwe.Otworzysz gebe i klamiesz -zyd zyje klamstwem
prawda go zabija

nieczuja
Data: 23 paź 2008 19:12
 
Odpowiedzi: 208
Wyświetleń 2072
Film przeciętny, opowiada historię "króla fałszerzy" żydowskiego pochodzenia, który złapany na fałszerstwie zostaje przewieziony do obozu pracy. Podczas wojny zmienia obozy i za swoja pracę (maluje rysunki nazistów) udaje mu się przeżyć. W koncu trafia do obozu koncentracyjnego, gdzie wraz z całą ekipą fachowców zajmują się drukiem fałszywek. Mając ekskluzywne, jak na obozowe warunki, pracują na chwałę III Rzeszy... Produkują fałszywe pieniądze, najpierw funty, by na koncu podrobić dolara...

W warstwie fabularnej nic nadzwyczajnego, na pewno nie jest to firm zasługujący na nagrodę... No może na oskara zasługuje, bo to nagroda dla filmów kinematografii amerykańskiej... Problem polega na tym że nie odkryłem w nim niczego poza historią, zresztą niezbyt ekcytującą... Biorąc pod uwagę że był to film konkurujący z "Katyniem" Wajdy, można stwierdzić że nagroda była z góry przydzielona. Film Wajdy nie jest acydziełem, ale przynajmiej historia jest wartościowa... Okazuje się że jednak tylko dla Polaków...
Data: 20 cze 2008, o 11:11
 
Wyświetleń 373
Też nie wiem czy to prawda, ale sprawa jak się zdaje, nie jest jakąś nowością.

W 1978 nakręcono film pt. Synowie III Rzeszy a bardziej oryginalnie Chłopcy z Brazylii (jasne, że coś z "III Rzesza" lepiej się sprzeda). Oczywiście bardzo dużo fantazji. Mengele miał robić w Ameryce Płd. nie blond niebieskookich ubermenschów ale niebieskookich brunetów - 94 klony Adolfa, które oddane do adopcji rodzinom o podobnym profilu co Hitler (wiek rodziców, ojciec urzędnik) i dla dokładności miano zabijać ojców w wieku 64 lat. I właściwie o tym etapie akcji jest film. Efektem miał być nowy dyktator przystosowany do nowych czasów.

http://www.filmweb.pl/f4567/Ch%C5%82opc ... 1978/opisy

W każdym razie nie fikcyjna fabuła jest tu kluczem (z ciekawą koncepcją - nie powiem...) - chciałem tylko zwrócić uwagę, że takie wiadomości musiały być znane nie od dziś.

Szczerze mówiąc sam jest ciekaw prawdziwości sprawy. Czy to tylko potężny zbiór mocno zakorzenionych mitów, które wokół takich postaci rosną jak grzyby po deszczu...
Data: Pt 23 sty, 2009 02:14
 
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 1208
Cytat:
Cytat:Wiadomo, że Wódz III Rzeszy, Adolf Hitler, cierpiał na kompleks związany ze swoim pochodzeniem. Kto był ojcem jego ojca Alojzego Schicklgrubera? Jan Jerzy Hiedler, Jan Nepomuk Hiedler, a może Leopold Frankenberger- bogaty Żyd z Grazu?Moim skromnym zdaniem rewizjoniści powinni uzgodnić swoje wersje.. Jedni twierdzą, że Hitler był Żydem i mordował swoich rodaków właśnie z powodu swojej narodowości, inni dowodzą, że Holocaust był mitem, zaprzeczając tym samym swoim kolegom, jeszcze inni (zwłaszcza ci polskiego pochodzenia) piszą, że komory gazowe to były de facto prysznice, i - co zadziwiające - oburzają się jednocześnie, gdy w światowej prasie pojawiają się określenia w rodzaju "polskie obozy", jakby dostarczanie Żydom środków czystości było czymś zdrożnym i godnym potępienia... Więcej zgody powinno zawitać w waszych szeregach, proponuję również uzgodnić swoje stanowisko z p. Ahmadineżadem, coby uniknąć dyplomatycznego faux pas ...Pani JURek.
Była już mowa o tym, że chetnie uzgodnimy stanowisko, o ile nie będziecie naukowców historyków wsadzać do więzień.
Hitler oczywiście był żydem, bez względu na to, co twierdzą syjoniści. Miał w części żydowską krew, otaczał się żydami, zydzi go finansowali i postępował po żydowsku, dokładnie tak samo, jak Izrael, który morduje żydów. Chyba wystarczy.
Data: 18 sty 2009 19:00
 
Odpowiedzi: 107
Wyświetleń 797

Zobacz cały wątek

"Lebensborn w założeniach miał stworzyć odpowiednie warunki w sieci swoich ośrodków do "odnowienia krwi niemieckiej" i "hodowli nordyckiej rasy nadludzi", poprzez odpowiednią selekcję kobiet i mężczyzn przeznaczonych do rozmnażania, w ramach demograficzno-politycznych założeń nazistowskiej polityki rasowej."

Polecam lekturę powyższej strony.
Kilka kluczowych zdań:
"Na wniosek "grupy naukowej" NSDAP w okręgu łódzkim - latem ub. roku utworzony został w okolicach Helenowa pod Łodzią eksperymentalny "obóz poprawy rasy nordyckiej""
"Na jesieni, kiedy prace wstępne zostały zakończone, społeczeństwo polskie w Łódzkim i Poznańskim przeraziły masowe zaginięcia młodych chłopców i dziewcząt o wzorowej budowie fizycznej, niebieskich oczach, itp"
"Przy stosunkowo dużej, mimo obszernego programu zajęć dziennych, swobodzie życia obozowego i jednakowym traktowaniu Niemców i Polaków - jedynym obowiązkiem, od którego nie wolno było uchylić się - było utrzymywanie stosunków płciowych między mieszkańcami domków."

Z uwagi na niebezpieczeństwo odejścia od tematu, proszę powstrzymać się od oceniania programu Lebensborn. Temat jest czysto historyczny, a więc spróbujmy się zawrzeć w obiektywiźmie. Moje pytanie. Czy ma ktoś jakieś informacje dotyczące kryteriów rasowych w III Rzeszy? Dotyczy to zarówno Lebensborn, jak i Waffen-SS. Odpowiedni dokument wydał bodajże RuSHA (Główny Urząd Rasy i Osadnictwa SS).
Data: 2008-01-10, 15:05
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 619
Ja powiemy ,,faszyści'', od razu będzie wiadomo o co chodzi.

Wiadomo, że Wódz III Rzeszy, Adolf Hitler, cierpiał na kompleks związany ze swoim pochodzeniem. Kto był ojcem jego ojca Alojzego Schicklgrubera? Jan Jerzy Hiedler, Jan Nepomuk Hiedler, a może Leopold Frankenberger- bogaty Żyd z Grazu? To ostatnie nazwisko przyprawiało dyktatora o drżenie serca. Kazał nawet Hansowi Frankowi przeprowadzić stosowne badania w tej materii ( Frank ujawnił tajemnicę podczas spowiedzi tuż przed zawiśnięciem na norymberskiej szubienicy). Wprawdzie najpewniej zbędna to była czynność, gdyż akurat do Grazu Żydzi sprowadzili się, po wiekach wygnania, dopiero w latach 60-tych XIX stulecia ( Alojzy urodził się 20 lat wcześniej), niemniej świadczyła o wyraźnej obsesji na punkcie czystości rasowej. Dobrze rzecz całą ujął ‼psychohistoryk” Robert Waite twierdzący, iż nie jest ważne, czy Hitler miał żydowskiego przodka, ważne że w to wierzył. Zresztą zawsze chciał się odciąć od przeszłości. Wystarczy powiedzieć, że swój rodzinny Waldviertel, ubożuchną krainę przy granicy z Czechami , gdzie psy zadkami szczekały, kazał po Anschlussie Austrii zamienić w poligon wojskowy ( istnieje do dnia dzisiejszego pod nazwą ‼Truppenubungsplatz”), niszcząc groby dalszych i bliższych krewnych.


http://www.starwon.com.au/~korey/Ratajc ... aninem.htm
Data: 18 sty 2009 18:44
 
Odpowiedzi: 107
Wyświetleń 797
Cytat:Zapędzili 110 cywilów do budynku, kazali im tam zostać, a później zbombardowali obiekthttp://www.dziennik.pl/swiat/article294 ... _mord.html


obywatel Stah00 uzył bardzo niebezpiecznego skrótu myslowego z uwagi na to, ze do Jedwabnego w TEN DZIEŃ przyjechał "na grzyby" oddział Einsatzgruppen ktorego dowódca jest znany z imienia i nazwiska
a gdzie zajechał ten oddział tam działo się to samo
gwoli przypomnienia
Einsatzgruppen (Grupy Operacyjne) – grupy operacyjne hitlerowskiej policji bezpieczeństwa (Sipo) i służby bezpieczeństwa (SD) działające w czasie II wojny światowej, a organizowane przez Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy RSHA

Do ogólnych zadań tych grup, które miały działać na zapleczu wojsk niemieckich, należała likwidacja fizyczna lub izolacja politycznych i ideologicznych przeciwników III Rzeszy na operacyjnym zapleczu frontu. Zadanie to realizowano poprzez stosowanie bezwzględnego terroru i masowej eksterminacji aktywnych działaczy antyniemieckich i antyfaszystowskich. Działaniami tymi także objęto potencjalnych przeciwników (np. w Polsce uczestników powstania wielkopolskiego i śląskich oraz czołowych przedstawicieli inteligencji). Do zadań tych grup należało także zabezpieczanie zakładów przemysłowych, ważniejszych urządzeń komunalnych i strategicznych oraz zapasów surowców. Grupy te rekwirowały także archiwa państwowe i organizacji politycznych, zbiory dzieł sztuki. Jednym z głównych zadań Einsatzgruppen była eksterminacja Żydów.


Data: 09 sty 2009 22:15
 
Odpowiedzi: 22
Wyświetleń 285
Cytat:
Cytat:Wiadomo, że Wódz III Rzeszy, Adolf Hitler, cierpiał na kompleks związany ze swoim pochodzeniem. Kto był ojcem jego ojca Alojzego Schicklgrubera? Jan Jerzy Hiedler, Jan Nepomuk Hiedler, a może Leopold Frankenberger- bogaty Żyd z Grazu?

Moim skromnym zdaniem rewizjoniści powinni uzgodnić swoje wersje.. Jedni twierdzą, że Hitler był Żydem i mordował swoich rodaków właśnie z powodu swojej narodowości, inni dowodzą, że Holocaust był mitem, zaprzeczając tym samym swoim kolegom, jeszcze inni (zwłaszcza ci polskiego pochodzenia) piszą, że komory gazowe to były de facto prysznice, i - co zadziwiające - oburzają się jednocześnie, gdy w światowej prasie pojawiają się określenia w rodzaju "polskie obozy", jakby dostarczanie Żydom środków czystości było czymś zdrożnym i godnym potępienia... Więcej zgody powinno zawitać w waszych szeregach, proponuję również uzgodnić swoje stanowisko z p. Ahmadineżadem, coby uniknąć dyplomatycznego faux pas ...

Styl Pani JURek
Data: 18 sty 2009 19:17
 
Odpowiedzi: 107
Wyświetleń 797
może skacze, a może to wszystko ma jakieś powiązanie? Co to jest Zeitgeist? Kto trzyma władzę nad mediami? Dlaczego można obrażać chrześcijan, a nie można homoseksualistów, albo żydów? Dlaczego w mediach nie oburzają się jak Kwaśniewski przeprasza żydów za... właśnie za co? Jak JKM powie, że nie chce żeby jego dzieci chodziły do szkoły z dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo to jest wielkie halo, a tu media nie krzyczą kiedy palą Biblię! To wszystko dąży do upadku moralności. Jest to próba pokazania wyższości nad innymi, a to jest faszyzm, masonizm, czy jakby tego nie nazwać. Próba upodlenia, zbesztania wartości, a potem nas się nazywa antysemitami, ksenofobami i to przez naszych polityków. O czym to świadczy? Może jakbym pokazał więcej powiązań to by doszło do chipów. Jest to po prostu jakiś system działań narzucony od góry, który tak jak w obozach koncentracyjnych III rzeszy był praktykowany, Czyli pozbawienie więźniów jakichkolwiek wartości. Wyciągnięcie z nich jak najgorszych zachowań w celu zniszczenia moralności i to wszystko pod okiem socjologów/-patów. Jak to możliwe, że na pierwszej stronie GW kiedy Izrael przejął Jerozolimę tytuł brzmiał 'Jerozolima nasza'? Chyba za bardzo się tam podniecili w Wyborczej. Wiele osób ma różne książki z którymi się zgadza lub nie, ale ich nie pali, żeby zrobić z tego sensację!
Data: 22 maja 2008, o 14:44
 
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 871
Cytat:Zakładając, że żołnierzy do upozowanych zdjęć doprowadzono, do jakiego takiego, porządku, możemy sobie tylko wyobrazić jak złachane pasy mieli inni.


Zakładając że każde zdjęcie było dziełem propagandzisty , każde było "ustawiane".
Czy jednak te założenie jest prawdziwe ?

Jasne, że nie każde. Zakładem, że widziałeś te z Militariów i zgodzisz się, że te konkretne, są upozowane i zrobione prze zawodowca (znakomita jakość). Z resztą w przypadku Armii Czerwonej można, chyba śmiało założyć, że cenzura działała bardzo skutecznie.


Jakość zdjęcia nie musi być jednoznaczna z tym że fachowiec ( jeśli zakładamy że amatorowi nie uda się zrobić dobrej fotki) musi być pracownikiem instytucji propagandowej ACz ( prasa itp) gdyż w mieście stołecznym III Rzeszy mogło być od groma i ciut bezrobotnych specjalistów z dziedziny wojskowych zdjęć rodzajowych lub portretowych którzy z "miłą chęcią " przy delikatnej perswazji godzili się na uwiecznienie zdjęciem tego o co "prosił" czerwonoarmista. Nie mogę też nie zakładać że w ostatnich tygodniach wojny sporo sprzętu fotograficznego mogło stać się prywatną zdobyczą wojenną żołnierzy znających sztukę fotografii co mogło skutkować pozaoficjalnymi sesjami zdjęciowymi a co najważniejsze MOŻLIWOŚCIĄ wywołania kliszy i wykonania odbitek w berlińskich zakładach fotograficznych.
Cenzura odnosi się do zdjęć publikowanych a tu możemy mówić jedynie o tym czy samo robienie zdjęć w obrębie działań wojennych lub obiektów o znaczeniu militarnym mogło być działaniem pozaprawnym a więc na tyle niebezpiecznym że wręcz niemożliwym do wykonania i zachowania.
Data: Pn 02 lut, 2009 20:07
 
Odpowiedzi: 353
Wyświetleń 13801
Cytat:A nie sądzisz, że Kraków ma większy potencjał turystyczny niż Wrocław? To ma też wpływ na kolejność otwierania baz. Ja w te trzy bazy wierzę. Dynamika wzrostu ilości pasażerów, jest w Polsce chyba większa niż w Hiszpani?A nie sadzisz, ze potencjal turystyczny mozna stymulowac tak samo jak atrakcyjnosc dla inwestorow? Co robi Krakow jak przewoznik likwiduje polaczenie? PR podnosi larum w mediach, niczym propaganda w najlepszych czasach III rzeszy, ze lotnisko bedzie rozmawiac z innym przeowznikiem o przyrowcenie polaczenia albo ze nalezy zmienic taktyke w rozmowach z przewoznikiem , vide Bristol z KTW. A co robia wladze Strachowic, jak polaczenie jest likwidowane? Przytakuja, ze nie ma potencjalu, ze bedziemy rozwijac sie swoim tempem itd. Po pierwsze, potencjal Wroclawia jest porownywalny do Krakowa, a dla Ryana najwazniejsze sa warunki w lowcost agreement, ktore dostali lepsze w Krakowie. Wroclaw ma przeciez tyle polaczen, ze moze strzelac fochy... Po drugie, oblozenie tras z Wroclawia jest lepsze niz z Krakowa, Ryan musi walczyc w Balicach z Easyjetem,Germanwings,Norwegian,Aer Lingus, ALitalia,Jet2,Sterlingiem itd. Czy Ryanowi oplaca sie walczyc ze wszystkimi, obnizajac ceny swoich biletow, tym samym mniej zarabiajac? Krakow zaproponowal lepsze warunki, kalkulujac odejscie NE, ktore rozwinelo Balice...A we Wroclawiu mamy kurnik i az 16 polaczen .... Rzygac mi sie chce po tej akcji z FR i mam ochote wyjechac z Wro...

Dynamika w PL jest lepsza, ale najbardziej zyskowne trasy sa na Zachodzie...u nas trzeba duzo zainwestowac,aby rozkrecic kierunek.
Data: czwartek, 21 czerwca 2007, 22:01
 
Odpowiedzi: 59
Wyświetleń 9822
[WROCŁAW / JEDLINA ZDRÓJ]

Siedziba fabryki Cussons nie wróci do dawnych właścicieli

mih, PAP 2008-10-09, ostatnia aktualizacja 2008-10-09 17:31

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu oddalił skargę Powiernictwa Pruskiego przeciwko Polsce. Dotyczyła ona m.in. zwrotu dwóch nieruchomości we Wrocławiu i jednej w Jedlinie-Zdrój. Przed wojną należały do niemieckich Żydów.
Powiernictwo Pruskie zaskarżyło Polskę dwa lata temu w imieniu 23 obywateli niemieckich. To osoby wysiedlone i spadkobiercy rodzin, które mieszkały na terenach III Rzeszy. Roszczenia dotyczyły zwrotu majątków lub wypłacania odszkodowania za mienie, które po wojnie znalazło się w granicach Polski.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ocenił we wtorek, że państwo polskie nie ma obowiązku wprowadzenia ustawy zapewniającej restytucję czy wypłatę odszkodowania za utraconą własność. Uznał także, że Powiernictwo Pruskie nie może występować przed Trybunałem o zwrot majątku. Jako spółka utworzona w 2000 roku nie może być uznana za właściciela jakichkolwiek utraconych nieruchomości.

Jedna ze skarg dołączonych do pozwu zawierała roszczenia Hansa Joachima Goldschmidta, niemieckiego Żyda i potomka byłych właścicieli nieruchomości we Wrocławiu. Domagał się on odszkodowania lub zwrotu dawnej fabryki mydła (obecna siedziba firmy Cussons), należącej przed wojną do jego rodziny, a także domu stojącego we Wrocławiu przy ulicy Brzozowej oraz willi w Jedlinie-Zdrój.

Goldschmidt nie był zaskoczony decyzją Trybunału. - To polityczna sprawa, więc można było się spodziewać takiego rozstrzygnięcia. Teraz muszę porozmawiać z prawnikami i wówczas zdecyduję, czy złożyć apelację do Trybunału. Nie wykluczam również pozwania polskiego rządu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... cieli.html
Data: czwartek, 9 października 2008, 18:06
 
Odpowiedzi: 5101
Wyświetleń 144500
-
Tak tylko na marginesie.
W sierpniu 2000 rzad niemiecki utworzyl "Stiftungsinitiative der deutschen Wirtschaft" celem wyplacenia odszkodowania bylym robotnikom przymusowym III Rzeszy- wyposazony w 10 miliardow owczesnych marek.
15 czerwca 2001 zaczeto wyplacac pierwsze odszkodowania, a w polowie 2006 zakonczono wyplacanie 1.660.000 osobom, w tym:
* Jewish Claims Conference (JCC): 1,14 miliard Euro
* polskie organizacje: 975,5 Millionen
* ukrainskie organizacje: 869 Millionen
* Internationale Organisation fĂźr Migration (IOM): 364,8 Millionen
* rosyjskie organizacje: 364,7 Millionen
* bialoruskie organizacje: 345,5 Millionen
* czeskie organizacje: 209 Millionen

Firma Hugo Boss z Metzingen kolo Stuttgartu wniosla znaczny wklad w odszkodowania dla bylych robotnikow przymusowych w III Rzeszy, niestety wysokosci tego wkladu na razie nie udalo mi sie ustalic i raczej nie uda.
Hugo Boss zatrudnial w czasie wojny 40 jencow wojennych i 150 robotnikow przymusowych.
-
Data: N 01 lut, 2009 01:08
 
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 143
Cytat:A w kwestii strat niemieckich to jak wiadomo istniały pewne "dziwne" wędrówki zwłok zabitych żołnierzy. W miejscach gdzie straty były duże część żołnierzy grzebano na miejscu a cześć wywożono ciążarówkami na tereny III Rzeszy. Jednych grzebano w przypadkowych grobach w miejscu śmierci, innych na specjalnie urządzanych zbiorczych cmentarzach, a czasami umieszczano na cmentarzach PWS w miejsce starszych grobów lub obok.Kucharku bądź łaskaw podać źródło tych twierdzeń bo bez tego nie jest to nawet publicystyka, lecz "opowieści o czarnej Wołdze". Nie twierdzę że tak nie było, ale nasze forum to nie "pudelek" Więc podaj źródło albo sam podpisz się pod tymi twierdzeniami, ale w takim przypadku zechciej udowodnić na jakiej podstawie wywodzisz swoje tezy.

ps. Aby ukryć prawdziwe straty nie trzeba wozić zwłok samochodami. Wystarczy podać fałszywe dane opinii publicznej, Ministerstwo Propagandy na pewno to potrafiło. Czy sądzisz że była instytucja która potrafiła by zakwestionować te liczby??? Czy ktoś przyjechałby do okupowanej Polski i sprawdzał "o ile jest za dużo grobów"
Data: Pt 06 lut, 2009 18:53
 
Odpowiedzi: 71
Wyświetleń 4726
Cytat:Jakby był potrzebny pretekst do żądania "zwrotu do macierzy" Pomorza, Śląska i Wielkopolski odpowiednio poinstruowana mniejszość wywołała by stosowne kłopoty (vide Czechosłowacja). A było jej sporo, na niewielkim terenie i dobrze zinfiltrowana przez właściwe służby III Rzeszy.Ale to jest zgadywanka – nie wiemy, czy takie żądania byłyby ostatecznie sformułowane. A nawet gdyby – cóż, jeśli byliśmy niegotowi do wojny, nie mówiąc o jej wygraniu – to należałoby i te roszczenia zaakceptować. Trudno.Polityka Niemiec w tym względzie ("granice z 1914") nie była niczym ani nowym ani zaskakującym. A po akcji z zajęciem Czechosłowacji trudno było się spodziewać wstrzemięźliwości. Oczywiście byla opcja, po prostu się poddać (ciekawe ile czasu by minęło od tej decyzji do jakiegoś przewrotu w Polsce) - jak Czechosłowacja - bez żadnego udziału w wojnie i liczyć na jakiś "fart" w przyszłości...

Cytat:Masz pewność, że po "ugięciu" się wobec Niemiec w sprawie Gdańska nadal Francja byłaby naszym sojusznikiem ?


A czemu nie? Sojusznikiem jest się w efekcie rozpoznawania swoich interesów, a nie (jak się sądzi w Polsce) dlatego, że ktoś na to zasłużył.Owszem: w interesie Francji czy WB byłoby zdobycie sojusznika wobec Niemiec. Ciekawe kogo (po odpadnięciu Polski) by wybrali i czym mu zapłacili...
Data: Pt 06 lut, 2009 15:22
 
Odpowiedzi: 155
Wyświetleń 2542
Jakby był potrzebny pretekst do żądania "zwrotu do macierzy" Pomorza, Śląska i Wielkopolski odpowiednio poinstruowana mniejszość wywołała by stosowne kłopoty (vide Czechosłowacja). A było jej sporo, na niewielkim terenie i dobrze zinfiltrowana przez właściwe służby III Rzeszy.Ale to jest zgadywanka – nie wiemy, czy takie żądania byłyby ostatecznie sformułowane. A nawet gdyby – cóż, jeśli byliśmy niegotowi do wojny, nie mówiąc o jej wygraniu – to należałoby i te roszczenia zaakceptować. Trudno.

Masz pewność, że po "ugięciu" się wobec Niemiec w sprawie Gdańska nadal Francja byłaby naszym sojusznikiem ?


A czemu nie? Sojusznikiem jest się w efekcie rozpoznawania swoich interesów, a nie (jak się sądzi w Polsce) dlatego, że ktoś na to zasłużył.
Orkanie, co do Polaków w Gdańsku - to by się a) przeprowadzili; b) w ramach dobrosąsiedzkich stosunków przeprowadzać nie musieli. Nie takie migracje ludności nastąpiły w kolejnych latach. Także na obszarze ex-Wolnego Miasta.
Data: Pt 06 lut, 2009 15:05
 
Odpowiedzi: 155
Wyświetleń 2542

Zobacz cały wątek

Cytat: Fakt mało fotek nysy z nazistowskimi flagami, z Wrocławia widziałem wiele takich fotekO tym samym pomyślałem Bavarianie, a w kontekście nielicznych fotografii, przedstawiających publiczne demonstracje, sprawa staje się dość zagadkowa. Fakt w Nysie było zdecydowanie więcej Katolików ale to nie oznacza, że oni wszyscy byli przeciw A.Hitlerowi. Wszak historia pokazuje, że różnie to z tym bywało...

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Nysa po upadku Rep. Weimarskiej mocno wezbrała na garnizonie. Wzniesiono koszary przy Otmuchowskiej, potężne koszary przy Grodkowskiej. Jak to możliwe, że w mieście tak mocno zdominowanym przez wojsko, widocznych jest tak niewiele oznak III Rzeszy. Takie manifestiacje publiczne były rewelacyjnie dokumentowane w czasie III Rzeszy, dlaczego więc nam pozostało tak niewiele zdjęć Dlaczego Hitler przejeżdżając przez Nysę jej nie odwiedził, a zrobił to np. w Prudniku? Jest wiele pytań...

Kim może być ten facet ze zdjęcia, ten w garniturze
Data: 2009-01-24, 13:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 1144
Jak było mniej więcej wiadomo. Niemcy uderzyli na Norwegię, alianci kontratakowali. Między innymi chodziło o kontrolę nad jedną z najważniejszych (podobno) dla III Rzeszy dróg transportu szwedzkiej rudy. W południowej części kraju względnie szybko poszło po myśli Niemców. Na północy aliantom poszło lepiej. Uzyskali lokalną przewagę i zdobyli Narwik (no w 99%), po czym, właściwie nie naciskani, wycofali się. Jako przyczynę podaje się zwykle dramatyczną sytuację strategiczną; załamanie się Francji, niemieckie dywizje nad Kanałem, wejście Włoch do wojny. W tej sytuacji "wszystkie ręce" potrzebne były gdzie indziej. W trakcie ewakuacji poniesiono bolesne straty, a wyewakuowane wojska w większości i tak przepadły. Niemcy dostali całą Norwegię i ważny szlak transportowy.
Czy decyzja ewakuacji była słuszna? Dlaczego nie próbowano utrzymać się na stałe w północnej Norwegii? Dlaczego zwłaszcza Królewska Marynarka, której pancerników i krążowników nie brakowało, nie usiłowała utrzymać baz pozwalających blokować Kriegsmarine? W końcu dało się utrzymać Maltę. Czy nie dało się zrobić z Narwiku takiej drugiej Malty? Trochę piechoty i artylerii (Norwegowie pod ręką, "do wzięcia od zaraz"), OPL, kilkanaście eskadr samolotów plus prawie cała Home Fleet pod bokiem? Mało? Jakie są wasze opinie?
Data: N 25 sty, 2009 15:37
 
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 173

Zobacz cały wątek

Cytat: Religia w pewien sposób zakłada pewną formę faszyzmu (nie chcę urazić niczyich uczuć religijnych) Przecież o faszyzmie katolickim też możemy mówić (Wyprawy krzyżowe, Pius XII osobiście popierał Mussoliniego i Hitlera). Zarówno w katolicyzmie jak i teraz w wojującym islamie działała prosta zasada: wyciąć wroga. Łącząc więc ideologię faszystowską (niejednolitą zresztą) z religijnymi przekonaniami można otrzymać twór islamo-faszyzm (i kto wie czy w takim użyciu nie jest nawet dopuszczalny) czy faszyzm katolicki itd. Moim zdaniem wielu muzułmanów pewnie by się obraziło, jako że islam jest religią pokojową (katolicyzm bądź co bądź też... a co z tego przez wieki wychodziło, przecież wiemy

Cytat: 2o sensu largo: ruchy polityczne, doktryny i systemy w innych krajach, wzorujące się, nawiązujące, lub w różnym stopniu zbliżone do f. włoskiego, będące, podobnie jak on, połączeniem pierwiastków syndykalizmu, socjalizmu i nacjonalizmu, niejednokrotnie jednak różniące się pod wieloma względami, i od niego, i pomiędzy sobą, a w zależności od tych różnic zbliżające się już to do prawicowego autorytaryzmu, już to do lewicowego populizmu, nadto zarazem antyliberalne i antykomunistyczne; przypadkiem granicznym, lub - w innych interpretacjach - szczytową i skondensowaną we właściwych f. znamionach, albo skrajną i zwyrodniałą jego postacią był niemiecki narodowy socjalizm (nazizm) oraz oparty na jego ideologii system państwowy hitlerowskiej III Rzeszy 1933-1945; 3o w niektórych ujęciach - jedna z odmian (obok bolszewickiego komunizmu i narodowego socjalizmu) nowoczesnych ideologii i systemów totalitarnych (totalitaryzmu, względnie \"demokracji totalitarnej\"), będących wytworem społeczeństwa masowego, a zarazem symptomem nowożytnego kryzysu kultury i rozkładu demokracji liberalnej; 4o w zastosowaniach propagandowych - skrajnie pejoratywny i nasycony negatywnymi emocjami, pochodnymi od zabiegu utożsamienia sensu i zakresu pojęcia \"f.\" z rasistowską ideologią i ze zbrodniczymi praktykami hitleryzmu, epitet służący reprezentantom tzw. antyfaszyzmu do desygnowania \"wroga publicznego\", a w konsekwencji jego moralnego poniżenia i kryminalizacji; w tym kontekście \"faszyzmem\" może być - w zależności od interesów ideologicznych i politycznych danego \"antyfaszyzmu\" - każdy pogląd i każde działanie sprzeczne z ideologią i systemem komunistycznym, albo z ideologią i systemem demoliberalnym


Ciekawy ten faszyzm katolicki..
Wyciać wroga? Ok, ale zapominasz o---czasach--ahistoryzm zapodajesz i KTO zaczął
Jeśli islam jest religią pokojową to ja jestem Swiadkiem Jehowy
Ad rem, termin zapewne się przyjmie bo jest nośny propagandowo i łatwo go wykorzystać w prawie każdej scenerii..
Faszyzm->Komunizm->islam=islamofaszyzm. Do Amerykanów to przemawia..
Data: Czw Wrz 14, 2006 4:49 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń 2914
A najgorsze, że ci zbroniarze nigdy nie ponieśli kary za swe czyny i jeszcze tchorzliwie bali się przyznać do swego postępku. Paradoksalnie cała sprawa wyszła na jaw dzięki naszemu drugiemu wrogowi czyli III Rzeszy. O ile się ne mylę, gdy polski rząd na emigracji zażądał wyjaśniej w tej sprawie od strony rosyjskiej to został obłudnie oskarżony o współpracę z III Rzeszą.
Data: 24.09.2007 (Pn) 15:16
 
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 2389
Niemiecki nieudany false flag.

http://wiadomosci.onet.pl/1867803,12,item.html

Po długim siedzeniu jak mysz pod miotłą uczą się od anglosasów, a anglosasi są w tym biegli. Np. wojna domowa w Iraku to ich dzieło, Al-Kaida atakująca częściej Pakistan i Iran niż Izrael - też.

Strategiczne partnerstwo Niemcy-USA kwitnie. Razem zdemontowali Jugosławię. Razem zbudowali Kosowo. Albańczycy mieli na transparentach "Danke", a w Kosowie założono amerykanska bazę na 7tys żołnierzy. Wbrew stanowisku Rosji. Wspólne inwestycje niemiecko amerykańskie są ROZLEGŁE. Ścisłą kooperację datuje się od lat 30 XX wieku, gdy to wspólne przedsięwzięcie amerykańsko-niemieckie pod nazwą IG FARBEN dało III Rzeszy możliwośc uzyskiwania benzyny syntetycznej. USA formalnie prowadziły z Niemcami wojnę, ale swoich fabryk nie bombardowały, a po wojnie postarały się by Niemcy odzyskały siłę. Teraz też mają tam swoje fabryki, a Niemcy w USA swoje. Kwitnie kooperacja technologiczna, wymiana handlowa i współpraca wojskowa. W Afganistanie służyło więcej Niemców niz Polaków. Na naszym polskim poletku też się daje to zauważyć. Taki np. Der Dziennik ma linię proamerykańską. Wg. naszych "analityków" powinno byc przecież zupełnie na odwrót.

Tylko nam, ciemnemu ludowi wmawia się, że stawiając na amerykańską kartę zapewnimy sobie odpowiedni balans między Niemcami a Rosją. W rzeczywistości lądujemy po uszy w globalistycznej sferze wpływów, która bawi się narodami jak lalkami. Taki mamy "sojusz" z USA jak Gruzja. Taki sam. Mimo, że nasi USofile reklamują umowę dwustronną i pokopuja znaczenie NATO, to jakoś nie możemy się doczekać tej umowy dwustronnej. Czemu USofile tego nie skomentują? Kupilśmu F16, wzieliśmy udział w agresji na Irak, bierzmey tarczę. A tej dwustronnej umowy kurwa, nie ma!

Wiecie czemu nie ma?

Na Europę Wschodnią Amerykanie mają już strategicznego partnera. Są nim Niemcy.

Po ostatniej akcji widać, ze Amerykanie dają Niemcom coraz więcej swobody. Niemcy mogą we wspólnej strefie wpływów wykonywać false flags.
Data: 23 lis 2008 21:39
 
Wyświetleń 74
Cytat:Kucharku bądź łaskaw podać źródło tych twierdzeń bo bez tego nie jest to nawet publicystyka, lecz "opowieści o czarnej Wołdze". Nie twierdzę że tak nie było, ale nasze forum to nie "pudelek" Więc podaj źródło albo sam podpisz się pod tymi twierdzeniami, ale w takim przypadku zechciej udowodnić na jakiej podstawie wywodzisz swoje tezy.


Nie popadajmy w przesadyzm, nie gramy przecież w pokera lecz wymieniamy się informacjami i wiedzą czasami hobbystyczną, a na tak specjalistycznym forum to czasami do każdego zdania należało by dopisać źródła aby unikąć podejrzeń o "pudelkowatość". Ja czasami dość niechętnie podaję te źródła z kilku powodów, raz że wymaga to zwykle czasu aby źródło odgrzebać, dwa - zwalnia to szanownych wątpiących od własnych poszukiwań i badań aby moją tezę czy informację podważyć, więc aby nie rozleniwiać jestem dość wstrzemięźliwy, no chyba że będzie to potyczka na źródła, jeśli dyskusja tego wymaga . A jeśli coś błędnie podam, to jak zauważyłem jest zawsze kilku forumowiczów którzy potrafią szybko to skorygować
Ale aby nie była to dyskusja o niczym to coś tak niewielkiego, polecam fragment po bitwie:
http://strzelcy-kresowi.pl/index.php?op ... &Itemid=52
Dorzucę jeszcze że podobnie wywożono zabitych spod Mławy- miałem kiedyś okazję przeczytać relację mieszkańca Białut.
A co cmentarzy z PWS to jak tylko ociepli się i odpalę rower to postaram się zrobić fotkę z takiego cmentarzyka z poległym 10.09.39 r.
A moje pytanie dotyczyło bardziej uzyskania odpowiedzi czy istniał jakiś proces decyzyjny dotyczący transportu i grzebania zwłok oraz ich transportu.
Cytat:ps. Aby ukryć prawdziwe straty nie trzeba wozić zwłok samochodami. Wystarczy podać fałszywe dane opinii publicznej, Ministerstwo Propagandy na pewno to potrafiło. Czy sądzisz że była instytucja która potrafiła by zakwestionować te liczby??? Czy ktoś przyjechałby do okupowanej Polski i sprawdzał "o ile jest za dużo grobów"


Ale może chodziło o to aby uniknąć "podbudowywania morale" Polaków widokiem licznych cmentarzy poległych Niemców i aby nie rzucały się zbytnio w oczy.
Pamiętam z jakiejś książki wspomnieniowej że nasi wojskowi uchodźcy na Węgrzech jesienią 1939 r podnosili się na duchu czytając liczne nekrologi poległych w zdobywanej prasie niemieckiej. Zresztą w roku 1939 w Niemczech zmarło 854 348 ludzi, więc ilość przewiezionych na teren III Rzeszy niezależnie ilu ich trafiło nie mogła zbytnio rzucać się w oczy, a propaganda mogła pisać i mówić co tylko wymyślono w tym temacie. Zresztą na teren Rzeszy transportowano rannych, także Polaków np. mjr Żmudziński zmarł 16.09.39 r. w Wiedniu.
Data: Pt 06 lut, 2009 23:15
 
Odpowiedzi: 71
Wyświetleń 4726
Cytat:Akurat niekoniecznie, po to jest offtopic, by gadać na każdy temat. Problem w tym, że post Benona, nie-kowarzanina, nie dotyczy Kowar (przynajmniej nie wyłącznie)...


Proponuję zatem nową definicję działu offtopic: dział offtopic jest miejscem na którym można poruszać każdy temat pod warunkiem że jest on wygodny dla administratora. Zgodnie z tą definicją można będzie do woli jeździć na Giertychu jak ma to miejsce w temacie „Roman Giertych...”, natomiast nie będzie wolno napiętnować rewizjonistycznego chuligana Pawelki, który z pewnością nie omieszka dobrać się do majątku Kowarzan, jeżeli zajdą ku temu sprzyjające okoliczności.

Cytat:I nie opowiadam się tu za Pawelką, bo nie zgadzam się z tego typu roszczeniami. Podobnie jak z wypłatami dla byłych jeńców obozów koncentracyjnych, którzy przymusowo "budowali" dzisiejszą potęgę Niemiec. Bo jak mieć pretensje do Niemców, że wymyslają jakiegoś typu roszczenia, skoro sami robimy to samo?


Moim zdaniem popełniasz błąd i postępujesz – zapewne nieumyślnie – zgodnie z intencjami niemieckich środowisk rewizjonistycznych. Usiłują one polityką drobnych, ale konsekwentnych kroków, w postaci tendencyjnej propagandy zrównać agresora, czyli Niemcy hitlerowskie z ofiarami agresji. A nie da się przecież porównać wysiedleń Niemców, nawet jeżeli dochodziło do zbrodniczych incydentów, z cierpieniami ofiar obozów koncentracyjnych poddawanych zaplanowanej eksterminacji przez niewolniczą pracę, głodowe wyżywienie, eksperymenty pseudomedyczne, tortury i mordy w komorach gazowych. Pomimo tej dysproporcji krzywd uważam, że niemieccy wysiedleni mogą dochodzić odszkodowań jednak nie od Polski a od Republiki Federalnej Niemiec będącej prawnym spadkobiercą III Rzeszy, która wywołała drugą wojnę światową i ponosi zasadniczą odpowiedzialność za wynikające z niej skutki. Gdyby nie było drugiej wojny rozpętanej przez hitlerowskie Niemcy nie byłoby niemieckich wysiedlonych.
Mając na względzie nierównowagę krzywd i przytłaczającą odpowiedzialność III Rzeszy propozycja podpisania traktatu o wzajemnej rezygnacji z roszczeń majątkowych wynikających z drugiej wojny światowej powinna być przyjęta przez Niemców jako gest dobrej woli ze strony Polski, tym bardziej że roszczenia niemieckie wobec naszego kraju nie mają żadnego uzasadnienia w świetle ustaleń konferencji poczdamskiej.
Wspomniany traktat przyczyniłby się znacząco do zamknięcia okresu dwuznaczności i niedomówień stojących na przeszkodzie rzeczywistego polsko-niemieckiego pojednania tak bardzo potrzebnego obu doświadczonym przez historię narodom.
Data: Wt, 06 mar 2007, 16:38
 
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 2168